Džudo Požarevac

Medalje za požarevačke džudiste

U Beogradu i Nišu prošlog vikenda održana su dva džudo turnira na kome je nastupilo
oko 800 takmičara, a zapažene rezultate ostvarili su predstavnici Sporstkog džudo udruženja
„Požarevac“.
MMeđunarodni memorijalni turnir „Vladan Petrović” organizovan je 13. aprila u Beogradu.
Na ovom takmičenju učestvovala su dvojica starijih poletaraca, članova Džudo kluba
„Požarevac” – Ivan Milovanović u kategoriji do 25 i Stevan Đurić u kategodiji do 46 kilograma.
Ivan je izgubio u borbi za bronzu i turnir završio na petom mestu, dok je Stevan u svojoj
konkurenciji osvojio srebrnu medalju.
Na Međunarodnom turniru „Mediana kup“, održanom 14. Aprila u Nišu, nastupili su
Lena Jovanović u kategoriji mlađih pionirki do 32 kilograma i Andrija Jovanović u kategoriji
starijih pionira do 46 kilograma. Lena je osvojila srebrnu medalju, dok je Andrija došao do
zlatnog odličja. Bratski klub požarevačkih džudista, DŽK „VGSK“ iz Velikog Gradišta, na turniru u
Nišu osvojio je pet medalja – po dve zlatne i srebrne, kao i jednu bronzanu u pionirskoj i