KMF „Požarevac“: Odličan start u Drugoj futsal ligi

Posle nekoliko godina u trećeligaškom takmičenju Klub malog fudbala „Požarevac“ se sasvim zasluženo vratio u Drug futsal ligu Srbije.

U pauzi između dve sezone uprava je ostala ista, tako da klub i dalje sa mesta predsednika predvodi Ljubiša Nikolić, a trener i bivši igrač Miloš Đorđević je imao slobodu da formira tim za predstojeća iskušenja.

Okosnica je ostala na okupu, pa će jezgro tima i dalje činiti igrači iz Požarevca i okoline Gostojić (koji je u klubu od osnivanja), Živadinović, Jeremić, Lepojević (igra uporedi i za Mladi radnik 1926), Pajić, Krstić, Drakulić..

Golmanski trio ostaje na golu, pa će Jović, Novaković i Aleksić i dalje biti poslednji bedem odbrane Požarevljana. Povratnici iz Konjarnika i Petrovca, braća Stanković i Simić, sigurno će podići nivo kvaliteta, kako bi klub bio konkurentan u višem rangu takmičenja. U prvom kolu požarevački futsaleri na svom terenu dočekali su „Leskovac“ i pokazali da sa pravom pripadaju ovom rangu takmičenja i da domaći teren u Sportskom centru Požarevac neće ni najjačima biti lako osvojiv. Domaći tim je slavio sa 4:3 (3:1).

Veliki broj neiskorišćenih šansi, raspoložen golman Leskovca, kao i loša realizacija domaćih igrača, razlozi su zašto meč nije ranije prelomljen. Vrlo brzo je na semaforu pisalo 2:0, a onda u punom jeku naše inicijative gostsi su smanjili lepim golom sa distance. Ipak, iz uigrane akcije posle kornera Požarevljani postižu bitan gol za 3:1. U nastavku susreta puna kontrola utakmice, sve do 4:1 i nekoliko minuta do kraja. Gosti u poslednjem minutu stižu do 4:3, ali više nisu mogli pa zasluženo sva tri boda ostaju u Požarevcu. Meč je protekao u fer i korektnom tonu. Ova ekipa je pokazala da može, a trener Đorđević da je sazreo i za veći rang takmičenja. Jedina loša strana ovog duela je nesrećna povreda Marka Jeremića, ali se nadamo da ga ona neće duže odvojiti od terena. Svi su pružili dobru partiju, a posebno raduje dobra formu Nikole Gostojića, kao i najboljeg igrača susreta, dvostrukog strelca Vladimira Simića.

Sledeći rival je ekipa „Kalče“ iz Niša. Utakmica će se u požarevačkom Sportskom centru igrati u ponedeljak, 12. septembra, a početak je zakazan za 19 sati i 30 minuta. Podržite požarevačke majstore futsala u borbi za nova tri boda.

Izvor: Trag.rs